A keresztény tízparancsolatban melyik a legfontosabb parancsolat? Én azt hiszem, hogy a Ne ölj!
A szabad akaratot tagadó vallásban is a legfontosabb következtetés az, hogy nem szabad ölni, hiszen a bűnös nem felelős a tettéért, a helyzet körülményei, a személy teljes fejlődése magzati kortól, a társadalom amiben élt, stb. mind közrejátszottak abban. Sőt, te sem vagy felelős a döntésért, ha meg akarod őt példásan büntetni és könnyen úgy találhatod magad, hogy már nem értesz egyet a régi döntéseddel, márpedig mindent ki lehet javítani, de a halottat már nem lehet feltámasztani.
Érdekes, hogy teljesen különböző premisszákból ugyanarra a következtetésre lehet jutni, talán csak nem etikus attraktornak tetszik lenni?
Zene.

Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése