Wow, Romániában is lesz digitális személyazonosság és mivel szokás szerint késnek a megvalósítással, egyszerűen csak a német rendszert fogják használni, ami nyílt forrású. És ha már van digitális személyazonosság, akkor remélhetőleg dokumentumokat is hamarosan alá lehet írni vele, meg mindenféle dolgokat el lehet intézni, amiért mindenféle hivatalokba be kellett menni és ahol készítettek egy fénymásolatot a személyazonossági igazolványodról, igazolva, hogy ott voltál. És persze az sem ártana, ha végre megszoknák a politikus urak, hogy nyílt forrás kódú rendszerekkel is meg lehet oldani problémákat, csak akarni kell. Meg persze, jó kis teszt környezet leszünk, a híres román találékonyság biztos ezekben a rendszerekben is megtalálja majd a réseket, de legalább be lehet őket szépen tömni.
Ja és persze ingyenes és telefonról elérhető lesz. Nagy lépés ez. Illetve nagy lépés lehetne, ha komolyan gondolnák az urak.

Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése