kedd, február 28, 2023

filmek

Ebben a hónapban nem sikerült valami sok filmet megnézni, na de pótoljuk majd valamikor.

After Yang (2021): Nem nagyon értettem meg ezt a filmet, lehet bennem van a hiba. Egyébként sci-fi és arról szól, hogy van egy család, a kislány egy adoptált keleti származék és van egy robot, akit Yangnak hívnak és a kislány nevelésében kellene részt vegyen, de elromlik. Nem sikerül megjavíttatni, a memóriáját letöltik, de az élete nagyjából egy okostelefonéval egyenértékű, rövid emlékei vannak nőkről, vicces árnyékmintákról és sekélyes filozófiai gondolatokról. Aztán vége lesz a filmnek. Szép pasztell színek vannak benne és senki nem kiabál, ha ennyi kell valakinek egy filmben, akkor ajánlom.

Uncharted (2022): Én nem játszottam az Uncharted játékokkal, sajnos még sohase sikerült egy Playstationt birtokolnom, talán majd ha nem sajnálom az időt rá és kijön a GTA6... Mindenesetre a PS egyik nagy sztárja ez az Uncharted játék, ami egy Tomb Raider klón csak férfiakkal, ami persze vicces, mert a Tomb Raider meg Indiana Jones klón csak nővel, szóval körbe ért a kélgyó, de mégsem igazán, mert valami mindig elveszik az évtizedek és nemváltások során és hát ez egy elég PC film a 2022-es évhez címezve és elég harmatos. Na de azért meg lehet nézni, ha nincsenek túl nagy elvárások, de azt hiszem, az Indy filmek sokkal jobbak, remélem, ha végre véget ér a Harrison Ford éra, méltó képpen tudják feltámasztani őket. Egyébként semmi gondom HF-al, csak éppen nem Indy filmbe való már, ugyanakkor meg megértem, ha még be akarja zsebelni a pár millát amit az új Indy hozni fog. De remélem a Star Wars remake bagázs fel sem merül az esetleg Indy reboot körül. Egyébként én várom az 5. filmet, tuti megnézem a moziban.

Na így a végére még egy dolog, mert film, de nem akarok neki külön bejegyzést. Szóval az Everything... filmben a főgonosz bécsi kifli (bagel) valójában a Blender használatába bevezető egyik népszerű videósorozat fánkjaként kezdte, csak levedlette a rózsaszín cukormázat. Hogy ez mekkora poén. Egyébként én is érzékeltem, hogy az effektusok a filmben inkább tűntek a képtérre maszatolt effektusoknak mint igazi 3ds cuccoknak, de fogalmam sem volt, hogy mennyire támaszkodott a bagázs a klasszikus képi effektusok digitális változataira. Innen már csak az lenne a hab a tortán, ha film néhány nem túl munkás jelentéből újabb Blender használati útmutatók készülnének amelyek újabb és újabb filmekhez szolgáltatnának kiinduló pontot. Persze, a filmipar mindig is erről szólt, a filmek másolják egymást, főként a celluloid időszakban nem nagyon volt sok lehetőség kísérletezgetni az egyes gondolatok kifejezésével, hamar kialakult a filmnyelv. Most egy kis digitális közvetítéssel ez még explicitebbé válna és talán újra bevállalnának több kísérletezést, amit a technológia lehetővé tesz. Aztán persze jön az AI vonat is, már hallani a füttyét.

Demó.

Zene.

hétfő, február 27, 2023

mese mestint meskete

Szerencsére a mestint világ nem áll meg, van miről írni, amikor nincs semmi jó amiről írni.

Szóval azt nem említettem, hogy a májkroszoft bingbe épített csetdzsípítíje elég nagy hűhót eredményezett, pedig még csak nem is volt publikus, ha jól értem. Na de nem kell őket félteni, van a májkroszoftnak sok pénze meg ügyvédje is, meg lassan megérthetnék már az emberek, hogy amit egy nyelvmodell ír, az nem szentírás, még ha megtévesztésig hasonlít is rá.

Az ópenéjáj igazgatója meg írt egy blog bejegyzést az ÁGIról. Én nem igazán értem miről szól, mert azt is mondja, hogy az AGI veszélyes, limitálni kell a kutatását, de azért a felhasználóknak olyan api-t biztosítanak, amelyről leveszik a láncokat és mindenki remélje, hogy hamar sokkal szebb napra ébred amúgy is, legalábbis ha sikerül nekik kiirtani azt a sok problémaforrást, ami még benne van az ilyen rendszerekbe. Én azt hiszem, ezt a bejegyzést leginkább a konkurenciának írták, akik persze meglovagolják most az ópenéjáj által kikapart gesztenyét. Szóval gyerekek, nehogy már valami szűk kis területen gyorsan lenyomjatok minket és az a rengeteg nyitott rendszer (még az Amazon is beszállt végre a versenybe az infrastruktúra oldalán és a Meta is gyorsan bejelentett egy "nyílt" dzsípítít), ami azért készül, mert zárt rendszerben nem tudtok amúgy sem versenyezni velünk nehogy már eljátssza a mestint hitelét egy rossz alkalmazással.

Egyébként meg szokás szerint senki nem beszél igazán arról, hogy mi rosszat okozhatnának a nyelvmodellek, mert én nem vagyok igazán meggyőzve. Ja, hogy aránylag könnyen lehet velük fék nyúzt gyártó botot készíteni? Fék nyúzt amúgy is aránylag könnyű gyártani már most is, szerintem ki kéne próbálni azt a megoldást is, hogy mindenki gyárthasson ilyent, lehet amikor a fél fészbuk az Elvis él és a Lapos Föld botok mindshareért folytatott küzdelméről fog szólni, akkor végre az embereknek elegük lesz belőle. Azt olvastam valamelyik nap, hogy a fék nyúz igazából azért működik, mert az emberek nem hiszik el, de ha látják, hogy valakit idegesíthetnek azzal, hogy terjesztik/lájkolják, akkor ezért teszik ezt. Lehet, a fék nyúz is egy önlimitáló folyamat, ha a nyúz 99%-a fék lesz, az emberek ráúnnak és leszoknak róla.

Az meg, hogy egy nyelvmodell feltörje valamelyik atomhatalom atomfegyvereit vezérlő gépét és elindítsa az atomháborút tiszta sci-fi, ettől nem kell félni.

Az sem derül ki, hogy miért gondolja már a szerző, hogy a nyelvmodellük az általános mesterséges intelligenciák hosszú sorába tartozik már. Talán elfelejtették publikálni, hogy mostmár sikerül egyszerű algoritmusokat szintetizálni? Nem, azt amit ők forráskód generálásnak neveznek, azt én még nem tartom igazi intelligenciának. Nem hiszem, hogy nyelvi adatokon tanítva a modellt képessé vált néhány száz szimbólummal rendelkező automatákkal általánosan dolgozni, amire az emberek nagy többsége képes azért. De azt sem látom be, hogy miért ne tudná ezt megcsinálni, a gráfok és a mátrixok szépen átjárhatóak, már régóta nyúzzák a gráf hálókat is, szóval várom már mikor jelentik be, hogy végre képes a modell szintetizálni az összeadás algoritmusát néhány oldalnyi magyarázó szövegből. Amikor ez megtörténik, akkor szerintem is kezdenek a nyelvmodellek az ÁGIk sorába állni.

Mindenesetre akkora a buzz, hogy még John Oliver is új vidiót készített a mestint témáról, ez már a második néhány hónapon belül, nem semmi.

Ja, és úgy tűnik, egyelőre a képmodellel generált képek nem kaphatnak szerzői jogi védelmet, legalábbis az a bizonyos első képregény, ami ezt kérte egyelőre vissza lett utasítva, a benne levő szöveg meg a képek elrendezése védetté vált, maguk a képek viszont nem. Ez elég vicces, mert arra hivatkozni, hogy benne van a médiumban a kép, mi csak kicsaljuk belőle, nem is olyan sok munkával, lehet, hogy okosan hangzik illusztráció esetén, de ha mondjuk az ember háborút fotózik, nem mondják neki, hogy bárki ott lehetett volna az Omaha Beach-en a D-Day reggelén és lőhetett volna pár elmosódott képet. De egyébként én is örvendek ennek a döntésnek, mert így egyelőre megmarad a hobbi és szegény felhasználók számára a képgenerálás, akiknek nem az elsődleges célja a szerzői jogok fejése (vagy mondjuk egy játékban akarják használni, amin kívül amúgy is értelmetlenek a felhasznált képek, még ha másolhatóak is).

Ja és még valami. Nem semmi, hogy a Tiktok nekiállt mestintben harcolni a gúgellel, olyan minőségű szépítő filtert nyomtak be, hogy már a csajok is azt mondják, hogy ez túl sok. Igaz, hogy a gúgel többet fizet a shortok után mint a tiktok, de ha az ember szép lehet a tiktokon, akkor miért tenné a gúgelre a vidióját? Persze, lehet, hogy a gúgel is tesz majd ilyen filtert a jótúbba, de ők azért próbálnak komoly képet vágni a dolgokhoz, el fog tartani egy ideig amígy rászánják magukat.

Demó.

Zene.

péntek, február 24, 2023

Dicsőség Ukrajnának

Hát már egy éve tart a háború, nem gondoltam volna, hogy valaha ilyen bejegyzést is írni fogok. Most relatív nyugi van, Putyin gyakorlatilag elveszítette a háborút, csak még nem jutott el hozzá a hír, jó szűrőket épített maga és az igazság közé, az biztos. A hosszútávú következményekről meg nincs kedvem sokat filózni, lesz jó is meg rossz is, az biztos, hogy a fosszilis energiaforrásokról le fogunk szállni előbb vagy utóbb, túl nagy kockázatot jelentenek és persze az éghajlatváltozásnak sem tesznek jót. Ugyanakkor a fegyverkezés is újra be fog indulni, ami megspékelve egy kis mesterséges intelligencia forradalommal még veszélyesebbé teszi az egészet. Ugyanakkor én amúgy sem hiszek már a jövőben, szóval péntek délután van, jön a hétvége...

Demó.

Zene.

szerda, február 22, 2023

átalmennék én a gépbe ladikon, ladikon de ladikon

Az egyik ellenvetés amit gyakran használnak a halál utáni digitális vagy biológiai új élet ellen az, hogy idegen érzés lenne számunkra az új élet. Ez néha nekem is megoldhatatlan problémának tűnik, néha meg triviális nüansznak. Ha pl. meghallom a hangom felvételét, már az is nagyon idegen számomra, el nem tudom képzelni hogyan fogadhatják el mások azt a produkciót az én hangomnak, hiszen én utálom. Joscha azt mondja, hogy valójában már amúgy is amit magunkról gondolunk, annak nincs sok köze a fizikai valósághoz, amiben élünk, szóval szubsztrátumot váltani természetes dolog lesz (talán a szinkronizálás eltart majd egy darabig, de nem lepődnék meg, ha arra is lehetne jó prediktív modellt készíteni és pár másodperc alatt lezavarható lesz).

A kérdés már csak az, ki mennyire akar digitalizálódni.

Demó.

Zene.

Psychonauts 2 making of

A Psychonauts 2-höz is készült dokfilm, de nem a készítés alatt tették fel a jótúbra, akkor talán és is követtem volna, mint a Broken Age esetén, hanem pár napja. Nem néztem meg semmit belőle még, de ajánlom, mert akit érdekelnek a játékok, az biztos talál benne valami érdekeset és szép lassan talán én is lenyomom. Szóval itt a liiiiiiiink.

Kár, hogy csak nagyon kevés játéknak van ilyen részletesen meg a készülésének a dokumentációja, mondjuk értem miért van így, igazából elég suxx a játék készítés, meg persze mindenki fél attól, hogy ellopják az ötleteiket. Talán majd egyszer sok ilyen videót fognak ráömleszteni a jótúbra.

Nehéz mondatokat írni most. Abba is hagyom.

Ja igen, a játékot is jó lenne játszani, de most nagyon nincs időm rá, pedig tuti tele van tuti jó ötletekkel amiket én is lenyúlhatnék...

Demó.

Zene.

szombat, február 11, 2023

én egy analóg zajt digitális zajjá átalakító álomkör vagyok

Csak néhány dolog ömlesztve, mert nincs kedvem mindenről külön bejegyzést írni, de ezek a gondolatok érdekesek számomra.

A törökországi (és szíriai) földrengés utáni képeket nézve, azt hiszem, megértettem, miért olyan minimalista az ősi japán építészet és lakberendezés. Amikor olyan sokat remeg a föld mint ott, minden fölösleges tárgy veszélyforrás...

Miért beszélnek az orosz vezető politikusok annyi hülyeséget a háborúval kapcsolatban? Mert félnek, hogy Putyin kinyíratja őket, ha potenciális árulóként tekinthet rájuk, ezért diszkreditálják magukat nyugaton. Kamil általában nagyon érdekeseket ír orosz témában, ezt is ő írta. Szerencsére én megúsztam egy totalitárius rendszert, remélem nem csöppenek egy másikba se és nem kell megértsem a logikájukat soha.

Egyesek nagyon dolgoznak azon, hogy a mesterséges intelligencia meg tudja indokolni a predikcióit, mert talán így az emberek jobban hisznek majd azokban a predikciókban. Lesz ennek egy nagyon érdekes következménye. Minden tudomány, zene, festészet, filozófia fejlődését rekonstruálhatjuk majd ha időrendben adogatjuk be a műveket és a régi tudásra alapozva kell megmagyarázza az újabb műveket. Mondjuk a piszoárral kicsit gondban lesz, de ha egy kicsit fellangyítjuk a generátort, reppelhet Plató stílusában, szerintem nagy fun lesz.

A tegnap a moziban láttam két reklámot is. Az első egy játékból (az OG szerepjáték, a Dungeons and Dragons) inspirált filmé volt, a második meg egy képregényből inspirált filmé. Az elsőt érdekesnek találtam, a másodikra fujjoltam, pedig ugyanarról szól mindkettő, holivud kifogyott az ötletekből ami nagy nézettségű filmeket produkálhatna és mindenfelé kapkodnak, hogy valamit összekaparjanak ami az embereknek tetszik. Lehet a számítógépes játékokból készült filmeknek megint reneszánsza lesz, mint a 90-es években, amikor azt hiszem megjelent ez a zsáner (akkor ugyebár a Mortal Kombat volt az első nagy sikerű film, amit számítógépes játék ihletett). Én nagyon fujjolok a képregényből készült filmekre, na nem azért, mert bármi bajom lenne a képregényekkel, hanem mert unalmas semmitmondó filmeket készítek belőlük és baromi unalmas a világegyetem megmentése hetvenmilliomodjára is. Anno olvastam kis Pókembert meg X-Ment, de az igazi kedvenc a Garfield volt, vajon miért? :)) Szóval a 90-es meg 20-as évtizedek párhuzamánál maradva, talán megint lesznek jó filmek amelyeket játékok ihlettek. Persze, a Last of Us nem viheti el az egész zsánert a hátán, szóval remélem lesz jó film a Civilization-ból is. :) Ja, hogy már be is jelentették?

Ja, és még egy példa, hogy visszatér a 90-es évek. Szomorú szamuráj akkor és most.

Demó.

Zene.

péntek, február 10, 2023

Everything Everywhere All at Once (2022)

Úgy tűnik, 11 Oscar jelölés elég volt ennek a filmnek, hogy elhozzák hozzánk is. Mondjuk nem hiszem, hogy túl nagy nézettsége lesz így sem, most is egyedül voltam a moziban. Na de legalább nyugodtan kacaghattam amikor csak kedvem támadt.

Szóval ez egy sci-fi, egyébként amerikai, de keletiek a főszereplők és sokat beszélnek kínaiul is. Az a poén benne, hogy a multiverzum hipotézisből indul ki, szóval rengeteg párhuzamos világ van, amelyekben az egyszerűség kedvéért mind ugyanazok az emberek élnek, egymáshoz elég közel, hogy az interakcióik értelmezhetőek legyenek a többi világban is. Ez persze csak egy filmes egyszerűsítése a fizikai alapötletnek, de ebbe most ne menjünk bele, remélem mindenkinek világos nagyjából a dolog. Egy ilyen világban a főhősnő egy mosodát üzemeltető kínai nő akinek esik szét a házassága, az üzlete és még boldogtalan is Amerikában, mint a legtöbb amerikai. Aztán jön egy másik dimenzióból a férje, aki nem a férje, de szüksége van rá, hogy megmentse a világot, illetve nem is egy világot, hanem az egész multiverzumot egy szörnytől, aki kiderül, hogy a lánya, aki egyébként a lányokat szereti, de ezzel ő nehez birkózik meg. Egyébként a történet sokkal lineárisabb mint amire számítottam, a multiverzum csak azért van betéve, hogy lehessen gyorsan vágni és emelni a tétet a megmentésre váró dolgok tekintetében. Egyébként nagyjából az történik, hogy a nő az elején nem nagyon érti mi történik, aztán bunyózik egy sort, a multiverzumból merítve hozzá az energiát és a végén kibékül a lányával és a multiverzum megmenekül. Persze bizonyára van jó néhány érdekes részlet ahogy a szálak összekapcsolódnak, amelyeket első látásra nem lehet felfedezni, filmes utalás és reflexió (a töltények Mátrixos jelenete nagyon jó poén) és az is okés, hogy egy jó poén kedvéért beáldozzák a konzisztenciát (a köveken a szemek), de most így elsőre nem tűnik úgy, hogy nagyon mély réteg lenne a felszín alatt, amin filózhatnék. Lehet hogy van, de én nem találom és ha van is, jól el van rejtve. Azért persze az utóbbi idő legjobb sci-fi-je, de ez sajnos azért van, mert olyan harmat gyenge mostanában a felhozatal (vagy az én memóriám ilyen gyenge már).

Persze lehet, hogy a mai időben az az üzenet, hogy a másságot akár el is lehetne fogadni és akkor mindenki boldogabb lenne, merész dolognak számít, de nekem nem az, valamikor már megértettem ezt, persze néha vissza lehet kicsit hőkölni a nagyon másságtól, meg a másság nem elfogadásának másságát sem kell elfogadni feltétlenül. Szóval többre számítottam, de azért nem sírok, hogy nem szedtem össze egy új gondolatot, csak egy jó filmet láttam.

Na nem baj, újranézem a Tigrist és a Sárkányt, azt még mindig nem bogoztam ki és tudom hol van a galyba. Hmm, talán meg kéne nézni egy jótúb elemzést róla, hátha a zéró kínai műveltségem a titok nyitja.

Demó.

Zene.

csütörtök, február 09, 2023

ha két tech monszter esszerúgja a port

Nocsak, nocsak, úgy tűnik, a gúgel és a májkroszoft hajba kap. Két napja a májkroszoft bejelentette, hogy a brózerükbe fogják ezentúl integrálni a legjobb csetbotot a halpiacon, ami ugyebár hadüzenet a gúgelnek, mert a csetbot elvileg helyettesíteni tudja a keresőt. Tegnap meg a gúgel bejelentette, hogy lesz nekik is valami csetbotjuk valamikor, ami egyébként kicsit zavarban van bizonyos csillagászati adatokkal kapcsolatban, erre gyorsan eset a részvényük ára vagy 100 milliárd dollárt. Egyesek szerint azért, mert rosszul tudta a csetbot, hogy ki készítette a képet az első naprendszeren kívüli bolygóról, szerintem meg azért, mert egy elég gyengécske bejelentés volt ez, én nem is néztem, gondoltam, elég lesz az összefoglaló. Egy nagy semmit jelentettek be.

Ez egyébként elég fura, mert szerintem a gúgelnek nem elhanyagolható előnye van a nyelvmodellek területén, az, hogy pár hónap alatt nem sikerült belőle csetbotot gyártani, eléggé fura. Én három indokot tudok elképzelni. Az első, hogy a tanítási adatokat nem igazán etikusan szedték össze, talán benyomták mindenkinek a levelezését és a modell tudja mit tett mindenki a tavaly nyáron. És még nem tartanak ott, hogy ügyes botsuttogók ne tudják ezt kiszedni belőle, szóval még masszírozni kell az adatokat, ez egyébként nem könnyű munka azért, szóval elképzelhető néhány hónapnyi késés. A másik ok az lehet, hogy annyira kis extra kapacitásuk van, amibe már ne férne bele egy ilyen csetbot, de ezt elég nehéz elhinnem, valószínűleg a gúgel méretéhez képest egy ilyen bot szerintem 1 százalék alatti kihasználtsággal működhetne. Ok, hogy egyelőre nincs benne pénz, de azért virítani kell a technológiát, másképp elpártolnak a fránya felhasználók. Ezt kevéssé valószínűnek tartom, de nem teljesen elképzelhetetlennek. A harmadik ok meg az lehet, hogy már ott tartanak, hogy biztosak benne, hogy elviszik a piacot, de talán a technológiai újításuk könnyen lemásolható, vagy még egy kicsit akarják csiszolgatni valamiért. Azt nem hinném, hogy mérföldekkel a konkurencia előtt lennének, de hogy még mindig van előnyük, abban biztos vagyok. Talán ez a legvalószínűbb magyarázat, de ha direkt visszatartanak dolgokat, akkor remélem legalább egy képgeneráló modellel megfejelik majd a botjukat.

Egyébként nem kell félteni sem a májkroszoftot, sem a gúgelt, jó sok pénzük van és komoly dominanciájuk egyes területeken, hosszú lesz a harc és nem is biztos, hogy bármelyik cég meggyengülve jön ki belőle. Lehet ez a nagy elbocsátási hullám csak egy előszele volt a harcnak, mert egyébként elég nonszensz volt az egész, sok olyan tapasztalt embertől megváltak, akik bizonyára megérték a pénzüket. Lehet, hogy előre megegyeztek, hogy nem az alkalmazottak elcsábításával próbálnak betörni egymás piacára. Az sem biztos, hogy a felhasználók csak nyerni fognak ebből a háborúból, mostanában már oda jutott az a technológiai ciklus, amikor nem kell nagyon édesgessék a felhasználókat, ha elkezdik őket keményebben fejni, még mindig maradni fognak. Az is nagy kérdés, kinek az oldalára áll az epöl, ők valószínűleg eldönthetnék a háborút, de lehet, hogy nekik jobban megéri majd kimaradni.

Az is vicces, hogy lehet a 90-es évek brózer háborúját újra átéljük, akkor még a májkroszoft lenyomta a netszképet, aztán mostanában már a gúgel az egyeduralkodó. Ha egy kicsit besegítenének a fájerfoxnak, én nem bánnám, még mindig azt használom és maradok is nála, amíg csak lehet.

Érdekes lesz.

Demó.

Zene.

szerda, február 08, 2023

egyre több ká

Agyatlan spekuláció, amit egy fickó jútúb csatornája ihletett, amelyen jó régi videók vannak, többek közt ez, amelyben egy kaméleont ijesztegetnek egy iPhone 1-el. (Ja, az eredeti videó itt van.)

Azt mondja a gúgel és wikipedia, hogy a 2015-ös iPhone 6S volt az első olyan iPhone, amely 4K videót tudott készíteni. Bizonyára volt előtte más telefon ami tudta ezt valamennyire, de az Androidok mindig játszanak az ilyen statisztikákkal és olyan sok is van belőlük, hogy nem követem őket. Szóval bizonyára van már telefon ami tud 8K-t, de az iPhone nem tud, bár a gúgel szerint egyesek azt rebesgetik, hogy az idei iPhone már fog tudni. Na mindegy, szóval talán 2025-re fog tudni az iPhone is 8K-t. Vajon 10 évente sikerül megduplázni a videó felbontást? Szóval akkor 2035-ben lesz 16K, 2045-ben 32K, 2055-ben 64K, 2065-ben 128K? Ez utóbbit már nem hiszem, hogy megérem, de kéne gyúrni azért a 2055-re, talán nem lehetetlen, 75 éves leszek akkor.

Egyébként persze semmi értelme a 64K-s videó felbontásnak. Vagy lehet, hogy mégis van, fene tudja. Elvileg csak annyi lenne a feladat, hogy a telefonok 10 évente négyszerezzék a releváns teljesítményüket, (számítás, szenzor pixelsűrűség, adatátvitel, adat tárolás). Talán a szenzor pixelsűrűség tűnik a legnehezebben négyszerezhetőnek, de persze annyira azért nem értek hozzá, talán új anyagokkal lehetne rá esély.

Fura lesz visszanézni 60 évnyi jótúbra. Remélem lesz még hagyományos változat is, meg véerr is.

Ha már jótúb, itt egy vidió az egyik játékról amin anno dolgoztam. Sajnos már nem elérhető a játék, ez a verzió meg amúgy is vicces, mert a játék szinte kész volt, de itt még rájött a felsőbb erőkre, hogy megint dizájnoljunk mindent át és a szép kis kerek ikonok négyszögletesek lettek. Szerencsére létezik még ez a vidió, ami dokumentál egy állapotot ami eltűnt az univerzum süllyesztőjében. A cheat menu használata meg hab a törtán.

Demó.

Zene.

kedd, február 07, 2023

nem, én még mindig nem vagyok bingó

Az idei bingómban nem volt századonkénti egyszeri földrengés, de úgy látszik, ezentúl ezzel is számolni kell. Ráadásul Törökország most éppen egy nehéz időszakát éli át, nem sok jóra számíthatnak egy ideig. Na de legalább nem háborúznak, annál semmi nincs rosszabb.

Kíváncsi vagyok, mit hoz még ez az év, messze még a vége és erőst kimozdult a tű negatív irányba.

És ami a legrosszabb, hogy az emberek nem azt értik meg az egészből, hogy kis hangyák vagyunk a természet lágy ölén és gond nélkül széttapos minket, ha beleköpünk a levesébe, ezért jó lenne az ő szempontjait is figyelembe venni, hanem... nem is tudom mit lehet ebből az egészből tanulságként levonni.

Demó.

Zene.

Bingó.

szombat, február 04, 2023

elfáradtam...

Mi is nézzük ezt a Last of Us sorozatot és a harmadik részből a dal beköltözött a fejembe. Érdekes, hogy ez hogy működik. Bizonyos dolgok csak sok sok év múltán találják meg a helyüket. Vagy talán mindig is meg volt nekik, csak nem voltak annyi emberrel szuperpozícióban.

Nem tudok most okoskodni, elfáradtam az utóbbi napokban, fene tudja mitől.

Megjött a tél is Kolozsvárra. Ezek után talán minden tél után kell majd összefoglalót írnom arról, hogy hány hideg nap is volt. Nem mintha nagyon szeretném a hideg napokat, vagy szeretném számlálni őket, de egy benyomás mégsem releváns. De azt hiszem, mégis csak annyi marad és erről a télről akkor is az a benyomás marad meg, hogy meleg volt.

Vicces ez a memóriajáték a 90-es évek demóival, de vesztésre állok, pedig reménykedtem, hogy minden témára találok az emlékeimben demót, de mégsem, szóval inkább a kedvenceket fogom nyomatni.

Egy időre visszavesz a blog a lendületből, na.

Demó.

Zene.