szombat, október 23, 2010

dolgok

Hová tűntek? Na ezt most hagyjuk.

Vicces ez a Merkel meg multikulti mizéria. Szerintem ez is egy jó indok, amiért majd váltunk egy teljesen kompjúterizált államformára. Nem hiszem, hogy a népesedési kérdéseket már lenne lehetőségünk megoldani, a demokrácia meg nem a fehéreket fogja favorizálni Európában, úgyhogy majd szépen váltani fogunk egy olyan államformára, ami kihasználja a számítógépek lehetőségeit és hatékonyabban működik majd mint a mostani, legalábbis mindenki ezt hiszi majd (és szerintem így is lesz) és persze valahol egy rejtett kis szobában, azért még mindig a fehérek fogják nyomogatni a gombokat, de ez senkit nem fog igazán érdekelni, mert nagy lesz a jólét (vagy nem, de ebben az esetben, nagyok lesznek a rendőrrobotok). Nekem ne mondja senki, hogy ez nem megvalósítható, az állam meg az alkotmány meg minden csak egy eszköz, amivel jólétet lehet biztosítani sokaknak (és mégtöbb jólétet keveseknek), az ember pedig mindig tökéletesíti az eszközeit. Igazából számomra az a furcsa, hogy már most nem kezdünk ilyen irányba mozogni, most, hogy annyira figyelünk az ilyen-olyan mutatókra, irigyeljük Szingapúrt, meg Kínát, az évi 8-10%-os fejlődésükért és nem vesszük észre, hogy ennek egyszerűen az az oka, hogy jobb az államigazgatásuk (na jó, a kínaiakat nem irigyeljük ilyen szempontból, de ez nem azt jelenti, hogy nálunk nem lehetne jobban). Bizonyára ha felxibilisebbek lennének a törvényeink (és nem az emberekre bíznánk, hogy kedvük szerint hajlítgassák őket), a régiók maguk dönthetnék el, hogy mennyi adót akarnak fizetni, hány egyetemet vagy kórházat akarnak, optimálisabban kihasználhatnánk az erőforrásainkat, ami megmutatkozna 1-2% fejlődésben is akár. Persze, erre nincs politikai akarat, se tudás a kellő rendszerek és törvények megalkotására, de lehet, hogy pont a demográfia fogja kényszerhelyeztbe hozni a politikumot és ha nem akarják demokratikusan elveszteni a választásokat, akkor átadják valami olyannak, ami még mindig jobb, mint az alternatíva.

Más. Az iOS és az Android harcát egy kicsit úgy is tekintem, mint a programozási nyelvek harcát. C vs. java. Az elmélet azt mondja, hogy a fejlettebb nyelv kéne győzzön, vagyis a java. Ennek ellenére az iOS és a C toronymagasan vezet, ez persze egyelőre annak köszönhető, hogy hamarabb beszálltak a ringbe. Talán megfordul a trend, elvileg előbb-utóbb az emberek megérzik a valós fejlesztési költségeket, lehet, hogy egy madárlövögetős játékot mindegy milyen nyelven írunk, ugyanolyan jól fog futni minden platformon és akkor már nagyon nem lesz mindegy, hogy mennyibe kerül a fejlesztése. És persze úgy tűnik, nem csak az alkalmazások minősége (bonyolultsága) számít a népszerűség kivívásában. Erre most az Apple felhagy a java támogatásával, lassan mindenkivel harcban állnak majd, lehet ezen sokat kaszálni, de sokat is bukni, meglátjuk, meddig tart az iPhone királyság. Én egyébként a javanak drukkolok, nem a 70-es években élünk, na, de azért van fílingje a C kódolásnak is (mostanában újra kezdek ráérezni, mivel most engem is az iPhone táborba sodort a szél).

Más. Ha lenne egyszer egy csak egy irányú marsi expedíció és négy embert küldenének, egy helyre kéne őket telepíteni, vagy elég távol egymástól? Persze, a kérdés függ attól, hogy mennyire ismerjük meg a Marsot azelőtt, hogy elküldjük őket, mennyire okos robotokat küldünk kisegítőnek, stb, de mégis? Arra hajlok, hogy két különböző helyre kéne küldeni őket és semmiképp sem lehet két férfi egy csapatban. Lusta vagyok leírni a gondolatmenetet.

Más. Ez a fiatal fickó, vajon mennyi borsot fog törni még a világ orra alá, vagy megérti, hogy itt a lehetőség, megmenthet egy népet. Biztos közülük kerülne ki a Starcraft II világbajnok. :)

Hát ennyi most.

Nincsenek megjegyzések: